Hotel*** Jedlinka

ul. Zamkowa 2, 58-330 Jedlina-Zdrój
woj. dolnośląskie

tel.: +48 74 847 49 00
Fax.: +48 74 847 49 01
 
e-mail: hoteljedlinka@hoteljedlinka.pl

Lokalizacja: lat: +50.712682 / long: +16.357819

REZERWACJA | Zachęcamy do rezerwacji pobytu w naszym hotelu.

rejestracja telefonicznaTELEFONICZNIE

Zadzwoń, porozmawiaj, ustal szczegóły pobytu i zarezerwuj pokój

+48 74 847 49 00

rejestracja mailowaWYŚLIJ MAILEM

Wyślij do nas maila. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak to będzie możliwe.

rezerwacja@hoteljedlinka.pl

rejestracja formularzPRZEZ INTERNET

Wypełnij poniższy formularz.

Uwaga! Wysłanie formularza nie oznacza automatycznej rezerwacji miejsca! Sprawdzimy, czy termin i pokój są wolne i oddzwonimy do Ciebie, aby potwierdzić rezerwację. Podana cena jest orientacyjna i nie uwzględnia rabatów, promocji, specjalnych cen, cen świątecznych etc.

Wszystkie pola, prócz uwag, są obowiązkowe.

Twoje dane


Rezerwacja
KOSZT POBYTU: 0 PLN  

REZERWACJA KONTAKT
Hotel Jedlinka ***
OFERTY PROMOCYJNE ZOBACZ NOWOŚCI ZOBACZ NA facebook SUBSKRYBUJ NOWOŚCI PAŁAC JEDLINKA BROWAR JEDLINKA
prev next
 

Hotel Jedlinka: Historia

Opublikowano: Przez
Hotel Jedlinka położony jest na terenie malowniczej Jedliny-Zdrój, pomiędzy pasmem Gór Wałbrzyskich i Gór Sowich. To miejsce wyjątkowe nie tylko ze względu na zaciszną lokalizację, ale również z uwagi na historię posiadłości, na której się znajduje.

IMG_7824

Początkowo majątek Jedlinka (dawniej Tannhausen) - a wraz z nim Pałac, folwark oraz przypałacowy browar - był  własnością marszałka Hansa Christopha von Seherr-Tossa i jego żony hrabiny Charlotty Maximilliany von Pückler. To ona była założycielką uzdrowiska nazwanego na jej cześć Charlottenbrunn (dzisiejsza Jedlina–Zdrój).

Zmienne koleje losu sprawiały, że posiadłość przeszła z rąk rodziny von Seherr-Toss  w ręce różnych właścicieli. Wśród nich byli "śląski Rockefeller" Carl Krister, właściciel fabryki porcelany, czy też Gustaw Adolf Boehme, pod którego zarządem rozkwitła przypałacowa gospoda oraz browar. W czasach II Wojny Światowej cały majątek został zajęty przez organizacje nadzorujące budowę kompleksu RIESE

Obecni właściciele Jedlinki zapragnęli nawiązać do tradycji zapoczątkowanej przez rodzinę Boehmów i dzisiaj zapraszają Państwa do Hotelu Jedlinka, a w kwietniu 2014 roku do Browaru Jedlinka.